Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Περιβαντολογικές ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΖΟΥΝ!

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΖΟΥΝ!

Σήμερα 23/02/2016 οι μαθητές της Περιβαλλοντικής Ομάδας του Σχολείου μας με υπεύθυνες καθηγήτριες την Κώνστα Σοφία και Κόνια Πηνελόπη, πραγματοποίησαν εθελοντική δράση καθαρισμού του δημόσιου χώρου του Αμφιθεάτρου στο Κορδελιό, με την παρουσία και συμβολή της Ομάδας εθελοντών  καθαρισμού δημόσιων χώρων, των Los Lampicos, τους οποίους ευχαριστούμε πολύ!!!

Η διαδικασία αυτή απαιτεί πολύ κόπο, χρόνο και πολλά χρήματα από τους Έλληνες φορολογούμενους για την αποκατάσταση των βανδαλισμένων χώρων.

Σήμερα οι μαθητές μας, με ενσυναίσθηση, έδειξαν τι συμβαίνει όταν η αγάπη για τον τόπο που ζει κανείς, γίνεται συνείδηση...

Κώνστα Σοφία

Πριν..

prin

Οι μαθητές ενημερώνονται βάσει των οδηγιών των los lampicos..

paidia

Οι μαθητές σβήνουν την ...ασχήμια με ειδικά πανιά εμποτισμένα με υλικό κατάλληλο για

καθαρισμό μαρμάρων

svinoun2

Το Αμφιθέατρο του Κορδελιού... αναμορφωμένο!!!!

meta